První školní den se na obrazovku vrátí UčíTelka. Ta tentokrát nebude zaměřena na distanční výuku, ale naopak pomůže dětem s návratem do tříd. Každý den bude věnován jednomu předmětu se zaměřením na žáky prvního stupně základních škol.
Česká televize tak pokračuje ve vzdělávacích aktivitách, které operativně připravila v době jarního výjimečného stavu. Stále nevíme, jak podzim na školách proběhne a zda na všech školách bude výuka v podobě, jak ji známe. Proto chceme být pro děti a rodiče připraveni a poskytnout jim případně něco navíc. Diváci si to mohou představit jako takové odpolední doučování. Bude to možnost zopakovat si látku napříč předměty. Zároveň tím ale chceme jasně sdělit, že jsme připraveni v případě, kdyby bylo potřeba vrátit se k původnímu formátu distanční výuky,“ říká vedoucí projektu UčíTelka Luboš Rosí.
UčíTelka dětem nabídne aktivity rozšiřující jejich znalosti pomocí úkolů a her, které mohou samostatně realizovat v domácím prostředí. Půjde především o podporu náročnější látky. Každý den bude mít svůj pevný rozvrh trvající s krátkou přestávkou 45 minut. Pondělí bude věnováno českému jazyku, úterý matematice, středa člověku a jeho světu a čtvrtek angličtině. Lekce na sebe budou tematicky navazovat. Pětiminutové přestávky obstará host z různých oblastí, jako jsou hudební výchova, tělesná výchova, přírodověda apod.
Děti se mohou od září těšit na již známé tváře moderátorek i pedagogů. Většina mých žáků a jejich rodičů, se kterými jsem se před prázdninami potkala, byla nadšená z UčíTelky, a dokonce mi napsalo i několik diváků a pochvalovalo si způsob výuky,“ říká Markéta Grigeľová a její kolegyně Gabriela Babušová ji doplňuje: Doufám, že nyní se nám podaří nastartovat děti, aby měly chuť se zase učit. Budeme pracovat s rámcově vzdělávacím programem a učebnicemi, podle kterých se děti reálně učí. Navazujeme na to, co jsme učili od března do června a snažíme se udržet jakousi dějovou linii, aby se u dětí znalosti prohlubovaly v rámci ročníku.“ Mezi jednotlivými bloky děti opět provedou Petra Křížková a Kateřina Bílková. Projekt vzniká s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Národním pedagogickým institutem ČR.